Agresivni odzivi mačk do ljudi
Poleg zagat z izločanjem izven stranišča, sta dve najpogostejši zagati nesoglasja med mačkami in agresivni odzivi do ljudi, predvsem skrbnikov.
Poleg zagat z izločanjem izven stranišča, sta dve najpogostejši zagati nesoglasja med mačkami in agresivni odzivi do ljudi, predvsem skrbnikov.
Marsikdo si ob besedi veganstvo ne predstavlja točno, kaj to pomeni. Miti o tem načinu življenja so zelo razširjeni, od tega, da je veganska hrana zelo dolgočasna hrana, do tega, da so vegani bledolični ljudje brez energije. Kaj veganstvo torej je?
Pred nami je jesen in vprašanje je, kako ptice vedo, da je čas za selitev in kako drevesa vedo, kdaj pospraviti hranila iz listov, da ob prvi pozebi nimajo preveč izgub?
Skoraj vsak konjar je že slišal za pregovor »No hoof, no horse« (»brez kopita ni konja«), saj konj z bolnimi nogami, v naravi ne preživi dolgo. Zdravje kopit je neposredno povezano s celostnim zdravjem konja oziroma z njegovim načinom življenja.
Narava je lepa, pestra in živahna, a je lahko tudi neizprosna ter uničujoča. Po večjem delu sveta se pojavljajo uničujoči dogodki, ki se razlikujejo tako po obsegu kot po izvoru. Vsem je skupno to, da močno prizadenejo obstoječe življenje in ga včasih celo skoraj popolnoma izbrišejo.
Pri izbiri dodatkov in sestavljanju jedilnika je treba biti previden, saj lahko nepravilna prehrana konj povzroči težave ali pa po nepotrebnem zapravimo večje količine denarja. Kaj, kdaj in kako hraniti je kompleksno ter odvisno od konja do konja, v tem članku pa bom poskusila pojasniti, na kaj je potrebno biti pozoren, ko sestavljamo jedilnik.
Ko se poletje poslovi, iz dolgih sprehodov ali potovanj lahko mi prinesemo lepe spomine, psi pa kakšno izmed vektorsko prenosljivih bolezni Gre za bolezni, ki jih najpogosteje prenašajo klopi, lahko pa tudi komarji, peščene muhe idr. Zelo pomembna je preventiva, da do ugriza zajedavca sploh ne pride. Če pa se težave pojavijo, je potrebno nujno obiskati veterinarja, saj so lahko posledice hude – resni klinični znaki ali celo pogin.
V prvem delu prispevka sem pisala o tem, na kaj moramo biti pozorni ob nakupu konja in stroške, ki jih skrbništvo konja zajema, v nadaljevanju pa bom pisala o izzivih, s katerimi se soočamo kot skrbniki konj ter o čem moramo razmisliti še pred samim nakupom, da se bomo pri tem odločali vestno in v lastno ter konjevo dobrobit.
Verjetno se le malokdo ob nakupu konja resnično zaveda, kaj njegovo skrbništvo zajema, saj je prva želja po konju običajno povezana z romantično idejo sobivanja živali in človeka, pri kateri večinoma razmišljamo o pozitivnih posledicah za nas same, in ne morda v celoti, kaj vse bo od nas zahtevala ustrezna skrb za konja.
Delo na lonži je aktivnost, ki jo jahači s svojimi konji počnemo zelo pogosto. Lonžiranje se pogosto uporablja pri mladih konjih, pri konjih, ki se po odmoru vračajo na delo in kot spremembo oblike dela pri konjih v polnem treningu. Lonžiranje je izjemno močno orodje, pomembno pa je, da ga pravilno uporabljamo. V nasprotnem primeru namreč lahko povzroči več škode kot koristi.