Opis
Ali ste vedeli?
👣Osamljene skobčevke pogosto razvijejo samodestruktivno vedenje.
🐦Skobčevke so izredno socialne živali, zato je zaželeno, da imamo doma dve ali več. Tako bodo ptice lahko izražale naravno vedenje, imele bodo družbo in ne bodo osamljene, sploh ko lastnika ne bo zraven. Ptice, ki živijo skupaj, imajo manj možnosti, da razvijejo psihološke težave. Idealno je, da imamo skupaj ptice iste vrste. Ptice, ki živijo same, so običajno zelo osamljene (sploh, ko lastnika ni doma oz. je dlje časa odsoten), in lahko hitro začnejo kazati znake samodestruktivnega vedenja (puljene perja itd.).
👣Pri želvah, ki živijo v terariju, pogosto opažamo, da se »zabijajo« v stekleno steno terarija, praskajo po steklu ipd., kar so znaki, da je njeno bivalno okolje premajhno.
🐢Najnovejše RSPCA smernice priporočajo, da želvam zagotovimo velik zunanji prostor z ustreznim »notranjim« prostorom. To je lahko hiška oz. zaprto skrivališče, ki želvo varuje pred zunanjimi dejavniki (dež, vročina …). Pokriti del naj bo za eno želvo velik najmanj 180 x 120 cm, v skrivališču pa naj bo ustrezna podlaga, in sicer dovolj globok substrat (najmanj 5 cm), kot je npr. mešanica ilovice in peska. Temperatura znotraj skrivališča naj ponoči ne pade pod 15 ˚C, čez dan pa naj bo 20–25 ˚C. Zunanji prostor za eno želvo mora obsegati najmanj 10 m2
👣Kunec in zajec sta dve različni živalski vrsti, čeprav iz istega reda in družine. Hišni kunci so izključno domače živali in pri nas, v Sloveniji, ne živijo v naravi. Zajci pa niso udomačeni in jih je v ujetništvu prepovedano zadrževati
🐇V naravi kunci živijo vedno v večjih skupinah tudi zato, ker so plen, saj ima takšno življenje kar nekaj prednosti. Recimo, omogoča jim ohranjanje toplote pozimi in opozarjanje pred plenilci, če so ti v bližini. Če pa je kunec sam, je lahko zaradi tega tudi nemiren, saj mora ves čas sam opazovati okolico in se tako zelo redko zares sprosti. Raziskave so pokazale, da pomeni kuncu družba drugega kunca toliko kot hrana. A previdno, kunci so namreč precej teritorialne živali, samice celo bolj kot samci, zato združevanje ni vedno preprosto, se je pa za to vredno potruditi. Kunci, ki živijo skupaj, naj bodo sterilizirani in kastrirani, za njihovo medsebojno spoznavanje pa si vedno vzamemo čas.
Vas zanima več? Vabljeni na konferenco, kjer boste prejeli:
- Kakovostne, koristne in preverjene informacije o oskrbi, vedenju, vzgoji, zdravju, terapijah in naravi družnih živali, ki vam bodo pojasnile vedenje in potrebe vaših živali in vam olajšale sobivanje.
- Na našem portalu ookami.si najdete preko 300 strokovnih avtorskih prispevkov namenjenih vsem živalskim sopotnikom. Izobraževalne članke pa smo zbrali tudi v uporabne e-priročnike za vsako živalsko vrsto. E-priročniki so na voljo našim letnim naročnikom, v času konference pa vsi obiskovalci prejmete BREZPLAČEN IZVOD.
- Popusti se ne seštevajo. Popust za študente, dijake in učence velja od 04.09.2023 dalje za udeležbo na dogodku do vključno 10.09.2023 ob predložitvi potrdila.
- Posnetek celotne konference.
- Certifikat o udeležbi na konferenci.
- POGOSTITEV – BioWAY: V celotnem času konference bosta na voljo pijača in prigrizki. V soboto in nedeljo obiskovalci brezplačno prejmejo tudi topel obrok.
BONUS: Na konferenci bodo tudi zanimivi razstavljalci, ki podpirajo empatično skrbništvo živali! Za vas pripravljajo tudi ugodnosti in dodatno ponudbo!
Vaša udeležba bo podprla naše poslanstvo in prispevala k izboljšanju življenja živali, saj so te v celoti odvisne od človeka. 👣💙🐾
PRISRČNO VABLJENI!